Vopsea profesionala pentru piele Angelus Acrylic Leather Paint (975 ml) – Diverse Culori
Descriere
Vopsea profesională acrilică pentru piele, vinil și textile – Angelus (975 ml)
Redați viața, revopsiți sau personalizați articolele dumneavoastră preferate din piele cu Angelus Acrylic Leather Paint (975 ml), vopseaua profesională de referință la nivel mondial, fabricată în SUA. Creată special pentru revopsire, decorare artistică și vopsire inițială, această formulă acrilică premium este alegerea ideală pentru orice suport permeabil.
Datorită compoziției sale avansate, vopseaua pătrunde adânc în piele și asigură o vopsire flexibilă, de extremă durată. NU se va lua și NU va crăpa după uscare, păstrând suplețea naturală a materialului chiar și în zonele supuse îndoirii constante (cum ar fi cutele de mers ale adidașilor). Formatul generos de 975 ml (1 Quart / 32 fl. oz.) oferă cel mai bun randament economic, fiind perfect pentru ateliere de customizare, cizmărie, tapițerie și proiecte voluminoase.
📐 Specificații Tehnice:
-
Brand / Producător: Angelus Direct (SUA)
-
Gama de produse: Acrylic Leather Paint
-
Volum / Cantitate: 975 ml (1 Quart / 32 fl. oz.) – Format economic / atelier
-
Compoziție / Bază: Formulă acrilică pe bază de apă (non-toxică, extrem de flexibilă)
-
Gama de culori: Disponibilă în diverse nuanțe opace (selectați opțiunea dorită)
-
Materiale compatibile: Piele finisată, vinil, materiale textile, lemn, pânză și orice alt suport permeabil
-
Proprietăți cheie: Penetrare adâncă, rezistență la apă și zgârieturi, ultra-flexibilă (nu crapă, nu se decojește)
-
Pregătire recomandată: Angelus Leather Preparer & Deglazer (exclusiv pentru piele; NU se folosește pe vinil!)
-
Unelte de aplicare: Pensulă, burete, dischete de bumbac sau aerograf (diluată cu Angelus 2-Thin)
-
Destinație: Revopsirea, decorarea și restaurarea de pantofi, adidași (sneakers), cizme, șei de călărie, curele, jachete, genți, mobilier din piele și obiecte decorative din lemn
🌟 De ce este vopseaua Angelus 975ml alegerea ideală?
-
Flexibilitate Absolută: Se mișcă odată cu materialul, fiind garantat că nu crapă și nu se cojește de pe încălțăminte sau articole din piele supuse uzurii.
-
Versatilitate Multi-Suprafață: Excelentă nu doar pentru piele netedă, ci și pentru vinil, textile, pânză și chiar produse din lemn.
-
Format Economic de 975 ml: Asigură stocul necesar pentru proiecte mari (tapițerii auto/mobilă, șei, zeci de perechi de adidași) la cel mai bun cost per mililitru.
-
Culori Opace și Inter-Mixabile: Toate nuanțele din gama Angelus se pot amesteca între ele pentru obținerea de culori sau tonuri personalizate.
💡 Ghid de Aplicare Pas cu Pas:
-
Pregătire (Piele): Degresați și îndepărtați lacul protector din fabrică al pielii folosind Angelus Leather Preparer & Deglazer.
-
Pregătire (Vinil/Lemn): ⚠️ ATENȚIE: Nu folosiți Preparer & Deglazer pe vinil! Curățați vinilul doar cu apă și săpun sau alcool izopropilic diluat. Pentru lemn, asigurați-vă că suprafața este bine șlefuită și curată.
-
Aplicare: Aplicați vopseaua în straturi subțiri și uniforme folosind o pensulă fină, un burete sau aerograful.
-
Uscare: Lăsați fiecare strat să se usuce timp de 10–15 minute înainte de aplicarea următorului strat.
-
Protecție (Opțional): După uscarea completă (24 ore), aplicați un lac protector din gama Angelus Acrylic Finisher pentru a stabili gradul de luciu dorit (mat, satinat, lucios) și pentru protecție suplimentară.
